פרחי עיצוב - וילה סוקה
דף הבית > מאמרים > בחירת חליפת חתן > בחירת חליפת חתן

çõ éîéï - åéìä ñå÷ä  בחירת חליפת חתן  çõ ùîàì - åéìä ñå÷ä

רגע לפני הרגע המאושר, בלוג וילה סוקה עוזר לך עם בחירת חליפת החתן

כולנו יודעים שרכישת שמלת הכלה ליום החתונה הוא לא בדיוק טיול בפארק, אבל הרבה מאיתנו לא לוקחים בחשבון שגם רכישת חליפה לחתן היא משימה שיכולה להיות די מסובכת. רוב הגברים הישראליים אינם מחזיקים חליפה בארון שלהם, וגם אם כן - חליפת חתן היא לא כל חליפה.


השלב הראשון של בחירת חליפת חתן הוא לדעת איזו חליפה אתם מחפשים. כיום תוכלו למצוא מגוון רחב של חליפות בגזרות, צבעים, טקסטורות ובדים שונים. בחירת החליפה צריכה להעשות בצורה מחושבת תוך כדי שלוקחים בחשבון אלמנטים כמו מיקום ושעת האירוע, מבנה הגוף של החתן, סוג האירוע ועוד.


ארבעה סוגי חליפות חתן שיש בחשבון


1. החליפה החצי רשמית: החליפה החצי רשמית כוללת חולצה מכופתרת מגוהצת למשעי, מכנסיים מחוייטים, ג'קט מותאם למידות החתן וכמובן עניבה.
2. החליפה הבריטית: החליפה הבריטית מזכירה את החליפה החצי רשמית רק שיא כוללת ג'קט בעל רכיסה עם שורה אחת או שתיים של כפתורים. הג'ט אמור להיות צמוד לגוף, ולרוב הוא יהיה מבד כבד כמו צמר.
3. החליפה האמריקאית: החליפה האמריקאית דומה לחליפה הבריטית, אך במקרה שלה המעיל הוא רחב יותר. בנוסף, לג'קט לרוב תהיה רק שורה אחת של כפתורים.
4. החליפה האיטלקית: החליפה האיטלקית היא נחשבת להיות אחת מסוגי החליפות הטרנדיות ביותר בעבור חתונות קטנות בשנים האחרונות. מדובר בחליפה צרה, מחוייטת מאוד אשר מעניקה מראה מאוד מובנה לגוף. הג'קט קצר יותר מאשר שאר החליפות ומעט צמוד יותר.

 

בחרנו חליפה - מה עכשיו?


החליפה החצי רשמית היא החליפה הסטנדרטית והמוכרת אותה בוחרים רוב המתחתנים בארץ, בעוד שחליפות כמו החליפה הבריטית הרבה פחות שכיחות. אחרי שבחרתם את סוג החליפה חשוב לוודא שהיא אכן מתאימה למבנה הגוף של החתן. מומלץ לא לבחור בחליפה צמודה רק בגלל שהיא טרנדית, אם היא לא מחמיאה למבנה הגוף, שכן הרבה מאוד מצלמות יופנו לכיוונו במהלך החתונה.


לאחר שנבחרה גזרת החליפה אפשר לעבור הלאה ולבחור את צבע הבד, סוג הבד והטקסטורה של החליפה. לחתונת צהריים תתאים חליפה בכמעט כל צבע, כאשר ניתן לבחור גם בצבעים בהירים כמו לבן או תכלת. לחתונה שמתקיימת בשעות הערב מומלץ לבחור חליפה בצבעים כהים כמו שחור, אפור וכחול. בכל הנוגע לסוג הבד ממנו תיתפר החליפה מומלץ להתייחס לתנאי מזג האוויר והמיקום בו יערך האירוע הקטן. כך למשל, לחתונת צהריים שתתקיים בחודשי הקיץ מומלץ לבחור חליפה מבד דק ונושם כדי שהחתן לא יזיע בה.

 

לסיכום

 

בעת בחירת חליפות חתן מעוצבות חשוב לעשות סקר שוק, למדוד ולהתייחס לכל האלמנטים האפשריים הנוגעים לחתונה ולחתן כמו מבנה גוף החתן או סוג האירוע, בנוסף לנושא התקציב והטעם האישי של המתחתנים.

פתח סגור
פרחי עיצוב - וילה סוקה