פרחי עיצוב - וילה סוקה
דף הבית > מאמרים > טבעת אירוסין – הצעד הראשון לחתונה > טבעת אירוסין – הצעד הראשון לחתונה

çõ éîéï - åéìä ñå÷ä  טבעת אירוסין – הצעד הראשון לחתונה  çõ ùîàì - åéìä ñå÷ä

בין אם אתם הולכים לבחור ביחד טבעת אירוסין, או שאתה קונה לה את טבעת האירוסין כהפתעה,
לפניכם כמה טיפים שכדאי "לגזור ולשמור" כאשר אתם יוצאים לקנות את הטבעת החלומית לפני החתונה

רכישת טבעת אירוסין היא מאורע מרגש, כיוון הוא מסמל את כוונת הזוג לבוא בברית החתונה.

 

היות ומדובר על הוצאה של כמה אלפי שקלים בדרך כלל (וזה עוד לפני ההוצאות שיגיעו על החתונה הקטנה), כדאי לעשות שיעורי בית:


1. היהלום לטבעת האירוסין - זהו המרכיב העיקר מבחינה כספית בטבעת האירוסין, ולכן כדאי להתמקד בו. רצוי לדעת שמחירי יהלומים נקבעים לפי ארבע פרמטרים: צבע היהלום (הכוונה לרמת השקיפות של היהלום והאם יש בו גוון צהבהב), נקיון היהלום (כמות הפגמים הפנימיים והמיקרוסקופים שיש ביהלום), משקל היהלום (הנמדד בקארטים ומשפיע על גודל היהלום) ועבודת היהלום (הכוונה לאיכות הליטוש של היהלום שמשפיע על הזוהר והברק של היהלום.
ביחרו לכם את הקטגוריה שהכי חשובה לכם מבין הארבעה והתמקדו בה. זה יעזור לכם לא להתפזר מבחינה כספית. למשל - יש האנשים שגודל היהלום שישובץ בטבעת הוא החשוב ביותר ולא איכפת להם להתפשר על איכותו. ויש כאלו שאיכות היהלום היא החשובה להם ביותר והגודל לא מענין אותם.


מאד חשוב לבקש ליהלום המרכזי תעודה גמולוגית בינלאומית. נכון להיום, לרוב היהלומים מעל משקל של 0.30 קארט נהוג להוציא תעודה גמולוגית המונפקת על ידי מכון גמולוגי ניטרלי ומוסמך. התעודה מעידה על טיב ואותנטיות היהלום, ועם התעודה תוכלו למכור, לשדרג ולהוריש את היהלום בעתיד בלי שאף אחד יתמקח איתכם על איכות היהלום.

 

2. מקום הרכישה - כמו בכל דבר, במיוחד שמדובר במוצר יקר, רוב האנשים מחפשים שני דברים עיקריים לגבי המקום שבו ירכשו: אמינות, ומחיר זול.


את האמינות ניתן לקבל ברוב הרשתות המוכרות שמפוזרות בקניונים ברחבי הארץ, אולם שם לא תמצאו טבעות אירוסין זולות (אחרי הכל מדובר על מותג). מחיר זול אפשר למצוא אצל היצרנים. היות וישראל ידועה כיצרנית יהלומים גדולה, אפשר למצוא הרבה יצרני יהלומים שמוכרים טבעות אירוסין המשובצות ביהלומים שהם מייצרים, וקניה ישירה מהם תחסוך לכם את פערי התיווך והרבה כסף. מה לגבי האמינות? ובכן, אם היצרן הוא במקרה גם חבר בורסת היהלומים - זכיתם, מכיוון שחברי בורסת היהלומים הינם אמינים (זכאות לחברות בורסה אינה קלה, וצריך לעמוד בקטריונים גבוהים של יושר ואמינות).


עוד לגבי מקום הרכישה שכדאי שתשימו לב: האם יש אפשרות החלפה? האם במקרה ומשהו משתבש תקבלו את כספכם חזרה? האם המקום ישרת אתם בחינם במקרה שתצטרכו להקטין מידה, או לנקות את הטבעת לפני החתונה המיוחדת (היום החשוב)?

 

3. במקרה שאתה הולך לקנות לבד את טבעת האירוסין כהפתעה לבת הזוג, הנה כמה טיפים כיצד לקלוע לטעמה:

* התייעץ עם חברות שלה, או עם קרובות משפחתה לגבי טעמה בתכשיטים. אולי אחת מהן יודעת בדיוק איזו טבעת אירוסין חברה שלך רוצה.


* במידה ואתה לא רוצה לספר לאף אחד על רכישת טבעת האירוסין, תוכל לנחש את טעמה של חברה שלך בהתאם לתכשיטים שהיא עונדת ביום יום. האם היא אוהבת דברים מסיבים, או דברים עדינים? האם היא אוהבת זהב צהוב או זהב לבן? גש עם הנתונים האלו לחנות התכשיטים ושם יוכלו לעזור לך להתאים טבעת לבת הזוג לפי טעמה בתכשיטים הקיימים שלה.


הכי חשוב - זיכרו להנות מרכישת טבעת האירוסין. כנאמר מעלה - זה הצעד הראשון לקראת חתונה ולקראת חייכם המשותפים, ואתם רוצים שזו תהיה חוויה חיובית.


בהצלחה!


המידע נכתב בשיתוף עם diamondsphinx.co.il

 

פתח סגור
פרחי עיצוב - וילה סוקה