פרחי עיצוב - וילה סוקה
דף הבית > מאמרים > בוטיק הבשרים: קייטרינג בשרי לאירועים קטנים > בוטיק הבשרים: קייטרינג בשרי לאירועים קטנים

çõ éîéï - åéìä ñå÷ä  בוטיק הבשרים: קייטרינג בשרי לאירועים קטנים  çõ ùîàì - åéìä ñå÷ä

עם כל הכבוד לסלטים ולפשטידות, למאפים וללחמים, לפסטה ולאנטי פסטי, למשקאות ולדרינקים, לקינוחים ולמתוקים – הלב של ארוחה, כל ארוחה, הוא הבשר.
מהמנגל והצלייה הפשוטה על גחלים רוחשות ועד למנות הגורמה המעוצבות – איכות מנת הבשר היא קריטית להצלחה של אירוע

הולך גם בקטן

 

בשר, בעיקר אם הוא על האש, נקשר עם הסעדה המונית ואירועים גדולים. המנגל עובד שעות נוספות, הבישול הוא המוני, בסדר גודל גדודי.

 

האמת המלאה לא יכולה להיות שונה יותר. בכל אירוע, גדול כקטן, ניתן לשלב קייטרינג בשרי איכותי, הכולל עמדת בר-בי-קיו לצליית בשר על האש. באירוע גדול תמצאו דוכן גדול ובו חרבות ענק עליהן משופדים נתחי בשר גדולים אשר מועלות אחר כבוד למתקן הגריל הגדול. לאירוע קטן יותר אפשר להתאים עמדת גריל אחת עם מבחר עשיר של בשרים משלל סוגים - נתחים שונים של בקר, עופות, דגים ועוד. מכיוון שהאירוע אינטימי וצנוע יותר, זה המקום לעניין את האורחים במבחר רטבים שישדרגו כל מנה ויהפכו כל נתח בשר למנה מנצחת ואיכותית.

 

חווית צפייה

 

צמחונים וטבעונים אולי יתנגדו לקביעה, אבל בשר טמונה איכות ויזואלית מופלאה. מעקב אחר נתח בשר מיושן היטב ומשויש בשומן כשהוא נצלה לאיטו על הגריל ומשחים אט-אט מבחוץ, הוא חווית צפייה אמיתית לשוחרי בשר טוב. ולכן, חברות קייטרינג מביאות לאירועים מתקני צלייה (טוב, בסדר - מנגלים), עליהם מתקינים את הבשר לנוכח עיני האורחים. כל שנותר הוא לעמוד עם הצלחת ולחכות בסבלנות שהנתח שלך ייצלה כהלכה, ובינתיים להחליף מילה או שתיים עם הגרילמן המסור.

 

סינטה, פילה, פורטר-האוס, פריים ריב, אנטריקוט כמובן - כל אלה ועוד הם ידידיו הטובים של הקרניבור שהולך ליהנות כהוגן באירוע עם קייטרינג בשרי.

 

לא רק על האש

 

אבל קייטרינג בשרי אין פירושו רק בשר על הגריל. שווארמה, כנפי עוף, עוף ממולא, ירקות במילוי בשר, לזניה, מוסקה, ראגו ותבשילי בשר נוספים יעשו אף הם את העבודה, ולכן לא מומלץ "לחנות" ליד הגריל, אלא להסתובב לטעום מזה, וגם מפה, ומההוא ומשם.

 

בנוסף, לצד מתקני הגריל נמצאים כיום מעשנות איכותיות מהן מוציאים בשר מעושן נפלא, בטעם מיוחד, בארומה מלטפת ובניחוח מעושן עדין. בשר מעושן עוד לא קיבל בארץ מקום של כבוד, ולא נותר אלא להצטער על כך, כי מדובר בטכניקה מסורתית נהדרת, המייצרת בשר עדין וטעים עד מאד. לכן, באירוע הקרוב, אל תוותרו על גיחה למעשנת הסמוכה, לטעום מהבשר המעושן.

 

על חוף הים, בלב מדבר, בפארק הסמוך, בגינת הבית, בגן אירועים - בכל מקום ואתר אותו תבחרו כלוקיישן לאירוע הבא שלכם, יש להשאיר מקום חם למתקן הגריל, לנתחים המשוישים, למעשנת, לגריל מנים - ולבשר הטוב הזה.

 

בתיאבון!

פתח סגור
פרחי עיצוב - וילה סוקה