פרחי עיצוב - וילה סוקה
דף הבית > מאמרים > קייטרינג חלבי > קייטרינג חלבי

çõ éîéï - åéìä ñå÷ä  קייטרינג חלבי  çõ ùîàì - åéìä ñå÷ä

מטרת העל היא ליצור תפריט המתאים כמו כפפה ליד לסוג האירוע, לנתונים המשתנים הנוגעים אליו (למשל, השעה ביום בו הוא נערך) ולמכנה המשותף הרחב ביותר של האורחים. בתנאים האלה, הבחירה בתפריט קייטרינג חלבי מוכיחה עצמה, כמעט תמיד, כמוצלחת בכל קנה מידה

מגוון רחב של יתרונות


קייטרינג חלבי, ואלו הן חדשות מעולות, מגלם בתוכו רשימה ארוכה ומרשימה מאד של יתרונות. זה מתחיל עם הטרנד הקולינרי שכבש את ישראל בשנה האחרונה, הלא הוא צמחונות. באם מעוניינים לספק מענה גם לנמנים על קבוצות אלה - ובכל אירוע צפויים לא מעט כאלה - בחירה בתפריט חלבי יכולה לעשות את העבודה. במספר מצבים, ועם מעט תשומת לב, ניתן ליצור גם תפריט טבעוני לחלוטין.


אוכל חלבי נחשב ל"קליל" הרבה יותר מזה הבשרי, ולכן הוא אידיאלי לאווירה שמעוניינים ליצור באירוע הממוצע: אין כאן חשש שמא האוכל יגרום לאורחים להרגיש כבדים ולהישאר כשהם יושבים במקומם ולא משתתפים בשמחתם של חתני השמחה (על רחבת הריקודים, למשל). האוכל החלבי, בהמשך לכך, משתלב היטב עם אלכוהול - חשבו על השילוב המושלם שבין גבינות איכותיות ליין - מה שתורם אף הוא לחוויה.


כל תפריט הוא בגדר אפשרות


אם בעבר התפריט החלבי של האירועים היה מצומצם באופן יחסי, כיום ברור שמדובר על עולם ומלואו. ניתן למצוא אינספור וריאציות של תפריטים, כל אחד מהם בעל מראה, ניחוח וטעם משלו. הקייטרינג החלבי מספק מענה לכל אורך הדרך: סלטים, פוקאצ'ות, טורטיות, פסטות, פיצות, פשטידות, קישים ועוד.


נקודה חשובה נוספת ביחס לתפריט החלבי: עקב העובדה שאין בנמצא בשר, ניתן לבחור בקינוחים שאינם פרווה. קינוחים אלה נחשבים, ללא כל ספק, לאיכותיים פי כמה ביחס לאופציה המתפשרת של קינוחי הפרווה.

פתח סגור
פרחי עיצוב - וילה סוקה