פרחי עיצוב - וילה סוקה
דף הבית > מאמרים > הפקת אירוע בוטיק: אתגר והזדמנות > הפקת אירוע בוטיק: אתגר והזדמנות

çõ éîéï - åéìä ñå÷ä  הפקת אירוע בוטיק: אתגר והזדמנות  çõ ùîàì - åéìä ñå÷ä

יש שקוראים לזה חתונה מקורית; אחרים לא מסתפקים בכך ומדברים על חתונה ייחודית; המהדרים כבר מדברים על חתונת בוטיק

אבל לא משנה איך קוראים לזה - הרעיון הוא אותו הרעיון: הפקת אירוע שאיננו רק מושקע אלא שיש בו משהו מיוחד, אופי שונה, רעיון מקורי וזווית ראייה חדשה שממנה נבחן המוסד העתיק הזה - חתונה.


אירוע בוטיק הוא אירוע נחשק. לצד היתרונות של אירוע כזה - הפינוק, הייחוד, המקוריות, האסתטיקה, האופי וכן הלאה - חשוב לדעת שהוא גם מעמיד אתגרים בפני מי שמבקש להפיק אירוע שכזה. כמו בכל תחום בחיים, אתגרים הם הזדמנויות ומי שמתמודד עימם בהצלחה זוכה בכל הקופה. אבל בשביל להצליח, חשוב להכיר קודם את הקשיים שאירועי בוטיק מציבים בפני המארגנים.

 

הפקת אירוע בוטיק - השם מעורר ציפיות


מילים הן זולות אבל יש להן נטייה לעורר ציפיות. מי שמכריז על הפקת אירוע בוטיק גם יוצר ציפיות - אצל האורחים שלו, אם הוא כוכב האירוע; אצל הלקוחות שלו, אם הוא מפיק אירועים. הציפיות הללו מציבות רף גבוה. דברים שהיו נסלחים באירועים אחרים לא יתקבלו בהבנה באירוע שמתיימר להיות "בוטיקי." כאשר מפיקים אירוע בוטיק חשוב לזכור להקדיש תשומת לב כפולה דווקא לפרטים הקטנים. האסתטיקה, הרעיון המקורי ושאר המאפיינים של אירועי הבוטיק לא יסתירו את הפגמים בארגון אלא דווקא ידגישו אותם.


המיקום יוצר קשיים


על מנת להשיג את המקוריות הנדרשת או את התפאורה המיוחדת לאירוע בוטיק, פעמים רבים נבחר אתר שמעניק את המרכיבים הללו - חורשה רחוקה, חוף ים מרוחק, גג של בניין גבוה וכן הלאה. המיקום הזה מעמיד קשיים בפני המארגנים שצריכים להתמודד עם הלוגיסטיקה המסובכת של מקומות שאינם נגישים ושאינם מותאמים באופן מלא להפקת האירוע. אפילו פעולות בסיסיות כמו סידור שולחנות מחיבות פעמים רבות פיתרונות יצירתיים.


הייחוד מייקר עלויות


ואם כבר דיברנו על לוגיסטיקה סבוכה, ברור שהדבר גם גורר עלויות נוספות. אפילו אם המקום שנבחר לאירוע הוא מקום "רגיל" ובעל תשתיות מתאימות, העיצוב הייחודי, ההקפדה על פרטים והחיפוש אחרי זוויות ראיה חדשות לרוב גם מגיעים עם תווית מחיר מתאימה. אסתטיקה שמיוצרת בכמויות גדולות גם זולה יותר מטבע הדברים; מי שמחפש אסתטיקה שמיוצרת בכמות קטנה - וזו אולי הגדרה טובה למושג החמקמק הזה, בוטיק - צריך לצפות למחיר הולם וגבוה.


החדשנות סובלת מחוסר ניסיון


החיסרון הגדול של רעיון מקורי זה שאף אחד לא ניסה אותו קודם - כעת עלינו ללמוד מהטעויות שלנו. הפקת אירוע בוטיק שמבוסס על רעיונות חדשניים באמת מביאה עימה גם קשיים חדשים ובלתי צפויים. ולכן חשוב למצוא בעל ניסיון בהפקת אירועים מהסוג הזה.


הרבה אתגרים, אכן. אבל אין זה אומר שצריך לפחד ולוותר על הפקת אירוע ייחודי ובעל אישיות משלו במקום תעתיק זול של אירועים אחרים ונדושים. דווקא האתגרים שעימם אנחנו מתמודדים בדרך להפקת אירוע בוטיק הם אלה שגם יוצרים את האופי הייחודי והחד-פעמי שלו. הפיתרון? להיעזר במי שכבר התמודד עם הפקת אירועים קטנים מקוריים - הוא אולי לא התמודד עם כל אתגר וקושי אך לפחות יש לו ניסיון רב בהתמודדות עם הבלתי צפוי בדרך ליצירת החד-פעמי והמיוחד.

פתח סגור
פרחי עיצוב - וילה סוקה