פרחי עיצוב - וילה סוקה
דף הבית > מאמרים > 4 דברים שאסור לכם לשכוח כאשר אתם מתכננים אירוע מיוחד > 4 דברים שאסור לכם לשכוח כאשר אתם מתכננים אירוע מיוחד

çõ éîéï - åéìä ñå÷ä  4 דברים שאסור לכם לשכוח כאשר אתם מתכננים אירוע מיוחד   çõ ùîàì - åéìä ñå÷ä

"אירוע מיוחד" כשמו כן הוא, מדובר באירוע משמח שאנחנו רוצים להפוך אותו מיוחד ומושלם ככל האפשר, לכזה שכל המוזמנים אליו ייצאו ממנו בתחושת Wowww ויזכרו אותו וידברו עליו בהנאה גם בעוד שנים רבות.

ככל שהרצון ליצור את האירוע המושלם גדול יותר, כך, גם גדלים גם החששות הנלווים אליו, החל ב"מה יקרה אם המטבח לא יוציא את האוכל בזמן?" דרך "מה אם ירד גשם באותו ערב ואף אחד לא יגיע?"וכלה ב"מה יקרה אם שום דבר לא יתנהל כשורה והאירוע כולו יהיה כשלון?".

 

חששות כאלה הם מובנים לגמרי ושכיחים לגמרי, אחרי הכל, מדובר באירוע מיוחד עבורכם, אשר הצלחתו חשובה לכם. במאמר מוסגר נציין, כי תקלות קטנות קורות (ותקרנה) אולם, ברוב המקרים, ההתגברות עליהן תלויה בטיב השירותים ואנשי המקצוע ששכרתם (למשל, עריכת האירוע במקום בעל שם וניסיון באירועים מסוג זה או השכרת ציוד לאירועים מחברה מקצועית ומנוסה). הצלחתו של האירוע תלויה גם ביכולתכם לדלג מעל המכשול בקלילות, תוך כדי ההחלטה ששום דבר לא יקלקל את הנאתכם והנאת המוזמנים מהערב הזה.

 

על מנת שלא להשאיר דבר ליד המקרה, הנה מספר גורמים בולטים שחשוב שתשימו אליהם לב בעת תכנון האירוע:

 

השכרת ציוד לאירועים - המונח "ציוד לאירוע" כולל תחומים רבים ותלוי בטיב האירוע ובמקום עריכתו. הוא יכול להתחיל בכלי הגשה וציוד חימום מזון להגשה בסגנון מזנון, לעבור דרך שולחנות וכסאות ולהסתיים בציוד תאורה או הגברה, במידה ואתם נזקקים להם. כל ציוד שאיננו מסופק על ידי האולם או על ידי אנשי המקצוע ששכרתם (כמו קייטרינג, די ג'יי או מפעיל קריוקי) חייב להיות מושכר מחברות מנוסות ומקצועיות, שתלווינה אתכם לאורך כל ארגון האירוע ותעמודנה לצידכם גם במידה ומשהו ישתבש.


רשימת המוזמנים - בעיה מורכבת וכאובה, מכיוון שהיא כוללת רבדים שונים. ישנם היבטים של היסטוריה משפחתית (ריב עתיק יומין בין דודה חנה לדודה רינה, אשר צריך למקם אותן במקומות ישיבה רחוקים ככל האפשר האחת מהשנייה ☺), אספקט הכשרות (בד"ץ, כשר למהדרין וכד'), העדפות מזון (צמחונות, טבעונות ואף רגישות לגלוטן), קרבת מיקום האירוע ושעת קיומו למוזמנים המגיעים מהדרום או מהצפון הרחוקים וכן הלאה. ניסיון לענות על כל ההיבטים בצורה מושלמת הוא בלתי אפשרי, לכן, כל מה שנותר לכם לעשות הוא לעשות את המרב ולקוות לטוב.


מזון ומשקה
- דאגו ליצור מבחר רחב ככל האפשר, תוך התחשבות באמונות (כשרות), אידיאולוגיות (צמחונות וטבעונות) ובאלרגיות (רגישות לגלוטן או לבוטנים, למשל). ברוב המקרים, מדובר בתכתיבים ידועים מראש, אבל גם במידה ולא, צרו מבחר מגוון שבו כל אחד ימצא מה לאכול. או, לחילופין, תוכלו לשכור אנשי מקצוע, לספק להם מראש את כל הנתונים ולהותיר להם את כאב הראש שבהרכבת הפאזל הקולינרי.


מוסיקה - גם כאן, מדובר בתחום שכדאי להותיר אותו בידי המקצוענים, מכיוון שלמוסיקה המלווה את האירוע ישנה חשיבות גדולה וידועה. במידה והחלטתם לעשות זאת בעצמכם, קחו בחשבון את שכבות הגיל השונות והז'אנרים המועדפים עליהן ונסו לאזן ביניהם לפי כמות הנהנים מהם (לדוגמה, באירוע שרוב המוזמנים אליו הם אנשים מבוגרים, השתדלו לא להשמיע גרולינג מטאל ☺).

 

זכרו,
תמיד יהיו כאלה שיעלבו וימצאו משהו לקטר עליו, גם אם האירוע יהיה מושלם. ברוב המקרים, אלה תמיד יהיו אותם אנשים ספורים ספציפיים. ☺

 

פתח סגור
פרחי עיצוב - וילה סוקה