פרחי עיצוב - וילה סוקה
דף הבית > מאמרים > 5 שלבים לתכנון חתונה אינטימית > 5 שלבים לתכנון חתונה אינטימית

çõ éîéï - åéìä ñå÷ä  5 שלבים לתכנון חתונה אינטימית  çõ ùîàì - åéìä ñå÷ä

לעיתים, חתונות נתפסות בעינינו כאירועים שחייבים להיות גרנדיוזיים, עם מאות רבות של אורחים או אפילו עם אלפי אורחים, אך המציאות של היום מראה לנו שאין בכך חובה של ממש.

לא מעט זוגות בישראל מעוניינים לערוך חתונה אינטימית, שתוגדר כזו לרוב אם מספר האורחים בה אינו עולה על כ-250 (כמובן, יש חתונות מצומצמות הרבה יותר). לחתונה שכזו יש פוטנציאל גבוה להיות מוצלחת, בזכות אותם אינטימיות ויחסי קרבה שמאפיינים אותה, אך מנגד צריך לזכור שהארגון שלה ממש אינו פשוט.


בחירת המקום


אם אתם מתכננים לערוך חתונה קטנה בצפון שהוא אזור השופע במקומות איכותיים לחתונות קטנות או אם אתם רוצים לעשות חתונה בכל מקום אחר, סעיף חיוני אחר הוא המקום בו ייערך האירוע, שמושפע כמובן מהסעיף הקודם. חתונות אינטימיות ניתן לערוך באינספור מקומות - בין אם גני אירועים, אולמות אירועים, מסעדות, חיק הטבע או אפילו חצר ביתם של החוגגים (במצב של חתונות אינטימיות מאד). כדי לקבל את ההחלטה המושכלת צריכים הרצונות של בני הזוג ושל משפחותיהם להיכנס לתוך התמונה, למשל מבחינת החזון שלהם לחתונה. מטבע הדברים, שיקולי תקציב יהיו הכרחיים לא פחות.


קביעת מספר האורחים


גם לאחר שמבינים שרוצים חתונה אינטימית, פחות או יותר, נדרש להיכנס לעובי הקורה ולחשוב מהו מספר האורחים הספציפי הצפוי. ברור שארגון החתונה הוא נגזרת של מספר האורחים, למשל מבחינת המקום בו בוחרים, לוח הזמנים או אפילו העלויות. קשה לדעת בשלבי ההתחלה מה בדיוק מספר האורחים הצפוי, מה גם שאין לנו ערובה שכל מי שנרצה שיבוא אכן יגיע, אבל הערכה כללית בהחלט יכולה לאפשר לנו לדעת לקראת מה אנחנו הולכים.


תכנון לוח הזמנים


חתונות אינטימיות לא בהכרח יהיו שונות במהות הכללית שלהן מחתונות גדולות יותר, אך עדיין תיתכן השפעה של גודל האירוע המצומצם על לוח הזמנים שלו. מומלץ לתכנן לוח זמנים מוקפד, ששם דגש על ההיבטים האינטימיים של האירוע (לדוגמא, קבלת פנים ארוכה מספיק שתאפשר לאורחים להתוודע אלה לאלה). רצוי שלוח הזמנים יהיה עמוס ודינמי.


הוספת אטרקציות


במקרה של חתונה קטנה, אין זה עניין מובן מאליו שהאורחים יישארו על רחבת הריקודים עד השעות הקטנות של הלילה. לכן, אם מעוניינים בכך - חשוב לבחור עבורם אטרקציות שיהפכו את האירוע למיוחד: מופעים, צלמי מגנטים, בלונים ברחבה, אלכוהול וכן הלאה.


תכנון תקציב


חתונות קטנות אמנם מצריכות הוצאה כללית נמוכה יותר לרוב (כי יש פחות מנות שנדרש לשלם עליהן), אך ברמת המקרו דווקא עלולות להיות יקרות. הסיבה לכך היא שפחות אורחים מביאים מתנות ולכן אינם "מממנים" את החתונה ואת ההוצאות הנלוות שלה. קל מאד ללכת לאיבוד עם חתונה אינטימית ולשקוע בבור כלכלי ממנו קשה לצאת. לכן מומלץ מאד להיות מחושבים ולא להיכנס להרפתקאות גדולות מדי.

 

 

פתח סגור
פרחי עיצוב - וילה סוקה