פרחי עיצוב - וילה סוקה
דף הבית > מאמרים > חתונה קטנה ביום שישי > חתונה קטנה ביום שישי

çõ éîéï - åéìä ñå÷ä  חתונה קטנה ביום שישי  çõ ùîàì - åéìä ñå÷ä

נמאס לכם מחתונות ערב בנאליות? קבלו מספר טיפים לארגון חתונה ביום שישי

חתונות קטנות הפכו להיות פופולאריות ביותר בשנים האחרונות: הן חוסכות בזמן, חוסכות בכסף ומאפשרות להתרכז במה שבאמת הכי חשוב לפי סדר העדיפויות של כל זוג: בין אם מדובר בהזמנת קייטרינג, הקו המוזיקלי או תכנון מיקום האירוע עצמו. אבל לא פחות חשוב מכך - הן מבטיחות שהחברים ובני המשפחה הקרובים ביותר יוזמנו ויהיה אפשר לחגוג איתם באופן אישי ואינטימי (זאת לעומת חתונה גדולה ובומבסטית שבה אין לכם מושג לגבי הזהות של חצי מהאורחים...).

 

חתונה בשישי צהריים

 


עוד קונספט שצובר תאוצה הוא חתונה בשישי בצהריים - מדובר בחתונות שלא מתקיימות בדרך כלל בערב, אלא בשעות אחר הצהריים ומתאפיינות בדרך כלל בארוחות בסגנון בופה כשכל אורח יכול להסתובב באופן חופשי ולהתרועע עם המוזמנים האחרים. סדר האירועים בחתונות כאלו הוא פחות מחייב, אף על פי שעדיין מוקדש זמן מיוחד לריקודים, ברכות לחתן ולכלה וכך הלאה.


וכמו שאפשר לצפות, מאוד קל לשלב בין שני הקונספטים האלו: חתונות קטנות בשישי בצהריים מאפשרות ליהנות מהטוב ביותר שבשני העולמות מכיוון שהאורחים לא לחוצים לחזור מוקדם הביתה כדי לא להפסיד שעות שינה והם מצויים באווירה יותר קאז'ואלית וחופשית. האוכל הפחות כבד והעובדה שכל אחד יכול לבחור מה וכמה הוא אוכל, מבטיחים שהאורחים לא יחזרו רצוצים ויוכלו להמשיך בשגרת יומם כרגיל.

 

איך לארגן חתונה קטנה בשישי?

 


מיקום האירוע - ארגון של חתונה ביום שישי בצהריים אינו שונה באופן עקרוני מארגון של חתונה רגילה, אבל הוא ממוקד יותר והדגשים הם מעט אחרים. לדוגמה, אם בדרך כלל נצטרך לבדוק בשבע עיניים את המיקום של אולם האירועים, אפשרויות החנייה וכך הלאה, כאשר מדובר בחתונה קטנה, יהיו לנו הרבה יותר אפשרויות לחשוב איפה לערוך את החתונה - בטבע, בלופט, על חוף הים ואפילו בבית הפרטי שלנו אם יש חצר גדולה מספיק.


ארגון חיצוני - לעומת זאת, נהיה הרבה יותר תלויים בצוותי ההפקה השונים כמו הצלמים, התקליטן, צוות התאורה וההגברה, שירותי הקייטרינג וכך הלאה מכיוון שמי שמשכיר את המקום לא תמיד נמצא בשטח והרבה פעמיים הוא לא קשור להפקת האירוע עצמו. מסיבה זו, הרבה מאוד מהזוגות שחוגגים חתונות קטנות מעדיפים להיעזר בשירות ארגון חתונות שחוסך הרבה מאוד כאב ראש.


כמות האורחים - באופן מעט פרדוקסלי, גם בניית רשימת האורחים יכולה להיות מאתגרת יותר: אמנם הרשימה הראשונית תהיה מצומצמת, אבל אנחנו צריכים לדעת בדיוק אילו מעגלים חברתיים להזמין על מנת שלא ייווצר מצב שמישהו יישאר בחוץ ויישמע על כך ישירות ממישהו שהוזמן...


שעת האירוע - עוד נקודה חשובה היא לבדוק באיזו שעה הכי טוב לקיים את החתונה ומה תהיה מסגרת הזמן פחות או יותר: מצד אחד אנחנו לא רוצים לערוך את החתונה מוקדם מדי כדי לא לפגוע במי שעובד ביום שישי, אך מצד שני, אנחנו צריכים להתחשב בזמני כניסת ויציאת השבת, מה שיכול להיות בעייתי בתקופת החורף בה השמש שוקעת מוקדם (אם כי בארץ נהוג לערוך את החתונות בתקופות בהן הימים ארוכים יותר).

 

פתח סגור
פרחי עיצוב - וילה סוקה